Poradnik

Przed tapetowaniem

Poniżej przedstawiamy kilka uwag przydatnych przy samodzielnym tapetowaniu. Są one wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia i zawierają ogólne informacje przydatne przy klejeniu wszystkich tapet. Zwracamy uwagę, że producenci tapet mają różne wymagania co do sposobu układania swoich produktów, dlatego każdorazowo należy stosować się do instrukcji tapetowania zamieszczonej na etykiecie każdej  rolki oraz do wskazówek producenta kleju.

`

Zanim zaczniesz, sprawdź numer tapety i numer serii znajdujący się na etykiecie - na każdej rolce muszą być jednakowe. Następnie należy sprawdzić jakość tapet. Z doświadczenia wiemy, iż nawet w najlepszych i najdroższych tapetach od najlepszych producentów sporadycznie zdarzają się błędy. Dlatego, przed tapetowaniem przewiń każdą rolkę tapety na stole lub podłodze zwracając uwagę czy nie ma widocznych błędów drukarskich, a następnie połóż obok siebie 2-3 rolki tapet rozwiniętych na długość ok. 1,5m. Porównaj, czy występują różnice odcieni pomiędzy rolkami. Rolki o delikatnej różnicy odcieni kładziemy w miejscach mniej widocznych lub w ten sposób, aby łączenie różnych odcieni następowało w narożniku pomieszczenia. Taką weryfikację tapet najlepiej jest wykonać zaraz po zakupie. W przypadku ewentualnej reklamacji , gdy tapety nie są położone na ścianie, cała procedura rozpatrzenia reklamacji i wymiany wadliwej rolki trwa dużo szybciej. Należy także zwrócić uwagę na informacje producenta w tym zakresie, który często określa, że po pocięciu i przyklejeniu tapety nie będzie uwzględniał reklamacji.

`

Przygotuj potrzebne narzędzia. Przydadzą się: miara, ołówek, nóż, poziomica, szczotka lub  gumowy wałek do tapet, nożyczki, wałek do złącz, szpachel metalowy, wiadro do kleju, pędzel ławkowiec lub wałek futrzak do kleju, stół do tapetowania.

`

UWAGA! Jeżeli jest wysoka temperatura powietrza (szczególnie latem) pamiętaj, że w trakcie tapetowania oraz do czasu wyschnięcia tapet należy unikać przewiewów. Powodują, zbyt szybkie wysychanie tapet na ścianie, a w konsekwencji powstawanie szczelin pomiędzy brytami. Najlepiej unikać tapetowania w upalne dni. Podobna sytuacja zachodzi zimą, dlatego należy powstrzymać się od intensywnego ogrzewania tapetowanego pomieszczenia. Nie wolno używać żadnych dodatkowych urządzeń grzewczych przyspieszających wysychanie tapet.ARANŻACJE

47263 A.jpg 939431a.jpg BB_HOME_PASION_2014__room_7.JPG 53522a.jpg